На Сумщині новорічні ялинки під постійним наглядом рейдових бригад

Аби запобігти незаконним порубам хвойних насаджень, з початком кампанії з продажу новорічних ялин та сосен в лісгоспах області активізували свою роботу рейдові бригади.

В кожному лісогосподарському підприємстві Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства створені рейдові бригади по запобіганню незаконних порубів хвойних насаджень. До їх складу входять працівники державної лісової охорони, представники районних служб МВС та держекоінспекції. Поряд з цим, у кожному районі області створені патрульні пости, які перевіряють законність придбання та перевезення ялинок на автомобільних шляхах.

Шановні покупці, пам’ятайте, що підтвердженням законності заготівлі та реалізації новорічного деревця є пластикова бірка зі штрих-кодом. Кожна ялинка відзначається маркуванням пластиковою біркою, закріпленою спеціальним засобом кріплення бірки до стовбура ялинки. Реалізація новорічних ялинок не маркованих бірками [B]заборонена![/B]

Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства попереджає, що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23.07.08 р. за кожну незаконно зрубану ялинку буде накладений штраф в розмірі від 85 до 170 грн. з відшкодуванням заподіяної шкоди лісовому господарству від 197 грн. і більше в залежності від висоти хвойного дерева. Тобто, ялинка висотою до 1 м коштуватиме бракон’єру від 282 грн. до 367 грн. З зростанням висоти ялинок, розмір штрафних санкцій зростає.

Шановні покупці, будьте обачні, подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого свята!

Прес-служба Сумського ОУЛМГ