До відома громадськості

До ДП «Краснопільський лісгосп» надійшло питання: «Доброго дня! Скажіть будь ласка чи можу я збирати дрова які лежать у лісі, (дерево впало, частково струхло, лежить на землі) для власних потреб ? Будинок я підтоплюю дровами. Підскажіть статтю яка мені забороняє або дозволяє це робити! Спасибі! З повагою Юрій».

 

Юрист підприємства попереджає представників громадськості щодо відповідальності, яку необхідно буде понести у разі вчинення таких протиправних дій.

  • Згідно з чинним законодавством «Про затвердження Санітарних правил в лісах України», сушняк (валіжник) підпадає під визначення «захаращеність лісу» і його ліквідація належить до заходів з поліпшення санітарного стану лісів, які, відповідно до Лісового кодексу України, здійснюють власники лісів або постійні лісокористувачі (стаття 19, пункт 2). Право на заготівлю деревини надається виключно власникам за наявності спеціального дозволу – лісорубного квитка (Порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів).

Враховуючи вищезазначене, можемо зробити висновок: збирання сушняку без лісорубного квитка категорично заборонено.

Варто зазначити, що підлягають збереженню й окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об’єктів живої природи, про що робиться відмітка у матеріалах відводу та лісорубному квитку. Тобто самостійно збираючи сушняк у лісі ви завдаєте шкоди тваринам, які знайшли собі прихисток.

Привласнення деревини та самовільна заготівля лісових ресурсів, всупереч установленому законом порядку кваліфікуються як крадіжка стаття 51 КУпАП (Кодекс України про Адміністративні правопорушення) або самоправство стаття 356 ККУ (Кримінальний кодекс України)

 Тому, шановні громадяни, пам’ятайте, що не знання законів не звільняє вас від відповідальності. Беручи без спеціального дозволу в лісі «валіжник» ви автоматично порушуєте закон.

Прес-служба  ДП « Краснопільський лісгосп»