Хвороби та шкідники лісових насаджень

  В лютому місяці в лісових масивах ДП «Краснопільського лісгоспу», лісовою охороною разом із спеціалістом Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також спеціалістом «Харківлісозахист», було проведено обстеження ясеневих насаджень на наявність хвороб та шкідників лісу. В результаті обстеження було виявлено осередки халарового некрозу та ясеневого лубоїда.

   Халаровий некроз ясеня- це грибкове ураження, що зумовлює cуховершинність дерев і повне інфекційне всихання, та спонукає заселенню вражених дерев іншими шкідниками.

  Ясеневий лубоїд-   вражає ясеневі насадження, що призводить до пошкоджень, які  часто зосереджені в одному місці, а ходи – так густо, що не залишається непошкоджених кори чи лубу. Також є переносником бактеріального раку, жуки на своєму тілі переносять бактерії і, надгризаючи кору, сприяють проникненню їх всередину тканин дерева, що призводить до загибелі насадження.

  На протязі року й надалі заплановані обстеження насаджень на наявність хвороб та шкідників лісу.

  Для боротьби зі шкідниками та хворобами лісу проводяться санітарно оздоровчі заходи, а саме вибіркові санітарні  рубки, об’єми яких в поточному році будуть збільшуватись з метою недопущення їх масового розмноження.