Лісівники Буковини розповіли, скільки було відтворено лісів у минулому році

Днями на базі державного підприємства «Берегометський ЛМГ» відбулося виїзне розширене засідання колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якій підбили підсумки фінансово-господарської діяльності державних лісогосподарських підприємств Буковини за 2018 рік.

Участь в обговоренні взяли народний депутат України Іван Рибак, в.о. голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Павлюк, заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Мирослав Заячук, голова Вижницької райдержадміністрації Руслан Сенчик, голова Вижницьої районної ради Михайло Андрюк, начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької облдержадміністрації Микола Білоконь, голова Чернівецької обласної профспілкової організації працівників лісової галузі Володимир Барабах, директори усіх 15 лісогосподарських підприємств області, головні лісничі, головні інженери, головні бухгалтери та економісти підприємств.

Як зазначив начальник Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Віктор Сахнюк, – 2018 рік видався не простим для кожного лісогосподарського підприємства Чернівецької області та для лісової галузі в цілому. Зміни у законодавстві щодо оподаткування земель лісогосподарського призначення, повна відсутність державного фінансування, перехід на нові стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими, фейкові звинувачення в бік лісівників, ці та інші питання, безумовно, вносили свої корективи в повсякденну працю та мали вплив на результат роботи лісівників у 2018 році.

– Проте, сьогодні ми з гордістю можемо визнати те, що не зважаючи на усі труднощі та негаразди, ми змогли виконати завдання, визначені державою, про що свідчить цілий ряд показників, з яких назву тільки основні, які характеризують роботу лісового господарства. Перше – це лісовідновлення, яке у 2018 році проведено на загальній площі 1604,5 га, хоча планувалось тільки 1496 га. Такого показника досягнуто за рахунок оптимізації освоєння ділянок лісосічного фонду упродовж минулого року, наслідком чого стало якісне очищення і підготовка частини зрубів до весняної посадки цього ж, 2018 року. Відновлення та вирощування молодих лісів – це ОСНОВНЕ, повторюю ОСНОВНЕ завдання лісівників. Це той слід, який ми повинні залишити наступним поколінням!!!

Також Віктор Сахнюк повідомив про те, що на Буковині у 2018 році лісовідновлення, шляхом збереження природного поновлення, забезпечено на площі 1194 га, що складає 75 % всього обсягу лісовідновлення, а посадку здійснено на площі 408 га при плані 340 га.

Завершуючи свій виступ, начальник облуправління висловив вдячність владі за розуміння та підтримку лісівників Буковини у 2018 році.

«Вдячний кожному лісівнику за той вклад, який ви робите щодня для розбудови галузі, вашу віру у досягнення високих результатів.

Так, зроблено чимало, але ще багато потрібно зробити. 2019 рік не обіцяє бути легшим за попередній. Я і надалі розраховую на підтримку влади та кожного лісівника і вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання. Високий потенціал лісової галуз, наша ефективна, злагоджена, щоденна праця – основа подальшого успіху. Переконаний, наші здобутки завжди будуть вагомими й переконливими, а вчинки – свідченням готовності в своїх повсякденних справах працювати на благо нашого суспільства та розквіту Буковини», – зазначив Віктор Сахнюк.

Прес служба Чернівецького ОУЛМГ