Лісівники відродили історію урочища «Образ»

 Урочище «Образ» добре відоме не лише місцевим мешканцям, а й знане далеко за межами області. Це цілюще джерело у лісовому масиві Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу. Його історія сягає глибини 18 століття. Саме цим часом датовані перші архівні згадки про джерело.

 Вони розповідають, що за царських часів місцева поміщиця Рахманова збудувала поблизу джерела каплицю. Та за часів атеїстичної пропаганди лісова святиня зрівнялася з землею. Історія відродження джерела розпочалася у 2005 році. Тоді лісівники розчистили криницю та облагородили місце, зробивши його доступним для людей. За десять років «Образ» набув неабиякої слави. Кожного дня, незважаючи на погодні умови, він радо приймав відвідувачів.

2016-09-27-2

 В цьому році історія відродження урочища вийшла на новий виток. Лісівники поставили останню точку у цій благородній справі, спорудивши на узліссі каплицю. Рішення про її будівництво приймали колегіально, цьогорічної весни всім директорським корпусом. І менш ніж за півроку майже в зріст могутнім деревам підвівся над землею купол каплиці.

Відкриття святині відбулося у лісове свято – День працівника лісу. Директори лісгоспів на чолі з начальником Сумського ОУЛМГ Віктором Чигринцем стали першими її відвідувачами.

2016-09-27-3

 А сьогодні, 21 вересня, у свято Різдва Пресвятої Богородиці «Образ» відвідали лісівники-ветерани. Про їх екскурсію до урочища потурбувався обласний комітет профспілки працівників лісового господарства. Очолив ветеранську делегацію голова профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович – повідомляє прес-служба Сумського ОУЛМГ. Про відкриття і освячення каплиці читайте на сайті найближчим часом.

За матеріалами сайта http://krasnews.at.ua/news/lisivniki_vidrodili_istoriju_urochishha_obraz/2016-09-23-6838