Лісова галузь Сумщини працює для розвитку територіальних громад

Віктор Чигринець: Лісова галузь Сумщини працює для розвитку територіальних громад

Підводячи підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі, начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець відзначив соціальну складову в їх господарюванні.

Соціальну складову в діяльності лісогосподарських підприємств галузі начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець ставить на один щабель поряд з головними пріоритетами в веденні лісового господарства.

«Державна лісова політика спрямована на збереження і розширене відновлення лісів і ми постійно відчуваємо в даному напрямку роботи підтримку обласного керівництва», – підкреслив начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець, – «Тому, щорічно підприємства галузі роблять стабільний внесок у розвиток економіки області, вчасно сплачуючи податки. Впродовж 2013 року бюджетам та державним цільовим фондам ми спрямували близько 100 млн.грн. Це кошти, що знаходяться в економічному обігу, завдяки яким формуються місцеві бюджети, і це є значним важелем у оцінці діяльності галузі».

Та головним надбанням, що суттєво впливає на розвиток місцевих територіальних громад Віктор Чигринець вважає новий напрямок в діяльності лісівників – будівництво доріг лісогосподарського призначення.

«На сьогодні будівництво лісових доріг – це вже окремий вид нашої діяльності. За підтримки керівництва області ми почали споруджувати лісові дороги у 2008 році, і нині вже можемо стверджувати про їх економічний ефект. Адже завдяки збудованим лісовим дорогам ми заощаджуємо кошти на вивозці деревини. Це досягається за рахунок скорочення віддалі вивезення лісопродукції, можливості використання лісовозної техніки з причепами, при цьому збільшується середня завантаженість на рейс та зменшується виробнича собівартість перевезення, також зменшується знос техніки, витрати коштів на запасні частини та ремонтні роботи, збільшується термін експлуатації лісовозної техніки. Дороги сприяють покращенню доступу до лісових масивів при виникненні лісової пожежі чи пошкодженні лісу шкідниками. Та головне, збудовані нами дороги з’єднують між собою лісовими просіками віддалені населені пункти. Люди з задоволенням користаються лісовими дорогами, при цьому суттєво скорочуючи час. Лише в минулому році підприємствами управління було збудовано 40 км лісових доріг з твердим покриттям. За останні ж три роки було збудовано близько 90 км лісових доріг, що є досить вагомим показником».

У 2014 році лісівники Сумщини планують продовжити цей напрямок діяльності. Тому очікуємо, що лісова дорожня карта поповниться ще на 27 км доріг з твердим покриттям. Також, планується збудувати 35 км дорожнього полотна для перспективного будівництва лісових доріг у наступному році.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ