Мисливське господарство в лісгоспі

   Державне підприємство мисливське господарство «Краснопільське лісове господарство» розташовано на території Краснопільського району Сумської області. Загальна площа мисливського господарства 13208га. Територія основних мисливських угідь МГ простягається з півночі на південь на 15км, а з заходу на схід на 27 км.

 Основними найважливішими завданнями ведення мисливського господарства є: максимальне використання продуктивності мисливських угідь; забезпечення проведення комплексних заходів,спрямованих на охорону і відтворення мисливських тварин;збереження і поліпшення середовища їх перебування, дотримання режиму охорони видів тварин, занесених до Червоної Книги України і т.д.

   Мисливська фауна господарства досить різноманітна по видовому складу і представлена копитними і хутровими тваринами.
 – З копитних тварин лось, олень благородний, олень плямистий,козуля, кабан.
 – З хутрових заєць-русак, білка, ондатра, бобер, лисиця, борсук,видра, куниця, горностай.
 – З пернатої дичини :голуби,лиска перепілка, качка, кулики.

  Для бідгодівлі мисливських тварин в осінньо-зимовий період проводиться заготівля кормів :сіно лісове, пучки із листяних порід, кукурудза в початках, коренеплоди, зерновідходи, сіль, маємо посів незбираних полів в кількості -3 га.

  За 2015 рік на біотехнічні заходи було використано 35,1 тис. гривень. А всього на ведення мисливського господарства за минулий рік було витрачено коштів на суму 150 тис.гривень.

  Силами єгерської служби проводиться охорона мисливських угідь. За 2015 рік було проведено 38 рейдів по охороні мисливських угідь, складено 17 протоколів на порушників правил полювання.

 Особливу увагу у мисливському господарстві приділяють питанням контролю за чисельністю хижих, шкідливих звірів та птахів. Відстріл бродячих собак і котів, сірих ворон здійснюються мисливцями під час полювання на інші види мисливських тварин.
  Аналізуючи діяльність мисливського господарства можна зробити висновок, що ведення господарства проводиться на достатньо високому рівні.

Прес-служба ДП «Краснопільське лісове господарство»