Не випалюйте суху траву

З настанням весни пробуджується життя у лісі. Розпускаються дерева і кущі, щоб з часом зазеленіти віттями, даруючи людям приємну прохолоду. Активним життям починає жити лісова фауна. Закладають гнізда, щоб вивети потомство птахи та інші лісові мешканці. Крім хижаків у цю відповідальну пору найбільш небезпечними для звірів є лісові пожежі, котрі виникають через необережне поводження людей з вогнем, пристрасть окремих з них до випалювання сухої трави на луках, у вибалках, на узліссях. На жаль, незважаючи на роботу по попередженню таких негативних випадків, притягнення до відповідальності паліїв, все ж таки не вдається викорінити таке явище, внаслідок чого виникають пожежі у лісових угіддях, знищується вогнем ліс, його безцінна флора і фауна.
У нинішньому році працівники лісової охорони, лісники регулярно проводитимуть рейди з метою виявлення подібних порушень.
Звертаємося до населення району і нагадуємо, що за випалювання сухої трави у лісових угіддях та поблизу них передбачена адміністративна відповідальність, тому не радимо випробовувати долю. Звертаємо також увагу на те, що у цей період доступ у лісові угіддя обмежений,забороняється заїзджати у ліс автомобільним транспортом, розкладати багаття, користуватися відкритим вогнем. Памятайте, що ліс росте роками, у його вирощування вкладаються значні кошти і праця людей, тому не можна допускати, щоб загинув від руки палія він разом зі своїми мешканцями. За знищення лісових культур, природного підросту підприємствами, організаціями та громадянами внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем законодавством передбачені суворі штрафні санкції. Так, за заподіяння шкоди вогнем лісовим культурам, природному підросту, що призвело до їх знищення, на винних накладаються штрафи :

  • за гектар лісових культур віком 5 і менше років – 17918 гривень,
  • віком 6-10 років – 23188 гривень.
  • У разі пошкодження лісу внаслідок підпалу або недбальства у поводженні з вогнем за гектар лісу віком 5 і менше років -8959 гривень, 6-10 років – 11594 гривень.

Бережіть ліс!

Прес-служба державного підприємства
«Краснопільське лісове господарство»