Не випалюйте суху рослинність

  З настанням весни пробуджується життя навкруги нас. Розпускаються дерева і кущі. Активним життям починає жити польова, водно-болотна та лісова фауна. Закладають гнізда, щоб вивести потомство птахи та інші лісові мешканці. Крім хижаків , у цю відповідальну пору найбільш небезпечними для звірів є пожежі, котрі виникають через необережне поводження людей з вогнем, та пристрасть окремих з них до випалювання сухої трави на луках, балках, на узліссях. На жаль, незважаючи на роботу по попередженню таких негативних випадків, притягнення до відповідальності паліїв, все ж таки не вдається викорінити таке явище, внаслідок чого виникають пожежі у лісових і мисливських угіддях, знищується вогнем ліс,луки, береги їх безцінна флора і фауна .
У нинішньому році працівники лісової охорони , лісники регулярно проводитимуть рейди з метою виявлення подібних порушень.
Звертаємося до населення району і нагадуємо , що за випалювання сухої рослинності у лісових угіддях та поблизу них передбачена адміністративна відповідальність, тому не радимо випробовувати долю.   Звертаємо також увагу на те, що у цей період доступ у лісові угіддя обмежений,забороняється заїзджати у ліс автомобільним транспортом, розкладати багаття, користуватися відкритим вогнем. Памятайте, що ліс росте роками, у його вирощування вкладаються значні кошти і праця людей, тому не можна допускати , щоб загинув від руки палія він разом зі своїми мешканцями. За знищення лісових культур, природного підросту підприємствами, організаціями та громадянами внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем законодавством передбачені суворі штрафні санкції. Так, за заподіяння шкоди вогнем лісовим культурам , природному підросту, що призвело до їх знищення, на винних накладаються штрафи : за гектар лісових культур віком 5 і менше років – 17918 гривень, віком 6-10 років -23188 гривень. У разі пошкодження лісу внаслідок підпалу або недбальства у поводженні з вогнем за гектар лісу віком 5 і менше років – 8959 гривень, 6-10 років – 11594 гривень.

Бережіть ліс! Бережіть природу!

Прес-служба державного підприємства
«Краснопільське лісове господарство»