Підготовка до пожежонебезпечного періоду

Державне підприємство «Краснопільське лісове господарство» нагадує, що в лісах України наступив період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог правил пожежної безпеки у лісах, а також випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню на прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.

Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей і тварин.

 

Згідно Розпорядження Сумської ОДА № 100-ОД від 24.03.2022р. «Про заборону відвідування населення лісів і в’їзду до них транспортних засобів та іншої техніки на час дії правового режиму воєнного стану»:

  • Заборонити на час дії правового режиму воєнного стану відвідування лісів населенням і в’їзд до лісів Сумської області (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та іншої техніки, за винятком Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управління оперативних командувань, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Міністерства внутрішніх справ України, інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, постійних лісокористувачів.
  • Районним військовим адміністраціям спільно з сільськими, селищними та міськими головами провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо заборони відвідування населенням лісів і в’їзду до них транспортних засобів та іншої техніки на час дії правового режиму воєнного стану.

 

В цей тяжкий для нашої Країни час ДП «Краснопільське лісове господарство» продовжує піклуватись про Державний Лісовий Фонд, проводить заходи щодо запобігання виникнення та поширення лісових пожеж:

  • Перекриті позапланові лісові дороги крім транзитних шляхів.
  • Встановлена наглядова агітація та проводяться роз’яснювальні роботи з населенням
  • Проводиться влаштування нових протипожежних мінералізованих смуг
  • Проводиться догляд за існуючими протипожежними мінералізованими смугами

 

Пресс-служба лісгоспу.