Підсумки лісогосподарських підприємств Сумщини за 2013 рік

Віктор Чигринець: У 2013 році лісогосподарські підприємства управління продемонстрували злагоджену та стабільну роботу

 

На черговому засіданні колегії, що відбулось 28 січня 2014 року, лісівники Сумщини підсумували роботу лісогосподарських підприємств за 2013 та на намітили плани на 2014 рік.

«Лісогосподарські підприємства забезпечили виконання виробничої програми за всіма показниками господарство-фінансової діяльності. Реалізація продукції склала 352 млн.грн. і зросла в порівнянні з минулорічним показником на 13 млн.грн. Близько 20 млн.грн. підприємства галузі вклали у розвиток власного виробництва. Поряд з цим, бюджетам і державним цільовим фондам ми перерахували майже 100 млн. гривень, що є стабільним внеском у розвиток економіки області та значним важелем в оцінці діяльності галузі», – наголосив у підведенні підсумків роботи лісогосподарських підприємств області начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець, – «Серед пріоритетів, які впродовж року втілювались в життя, було відтворення та розширення площ лісів, модернізація лісогосподарських процесів, впровадження енергозберігаючих технологій та розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури».

Віктор Чигринець відмітив, що у 2013 році підприємства управління 100% перейшли на електронний облік деревини, запровадивши обов’язкову товарно-транспортну накладну, без якої рух деревини не можливий: «Введення електронного обліку унеможливлює реалізацію незаконно придбаної чи зрубаної деревини. Це поштучне електронне маркування круглих лісоматеріалів, що надходять з лісосік у місця їх складування, зберігання, переробки та відвантаження кінцевому споживачеві. Введення електронного обліку забезпечує рух лісової галузі України до європейських стандартів по раціональному використанню та збереженню лісів».
Далі, колегія приступила до розгляду питань повістки денної.

По першому питанню «Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств управління за 2013 рік» доповів заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та економіки Євген Фролов.
Він зазначив, що впродовж минулого року всі дванадцять лісгоспів управління працювали злагоджено. Всі доведені планові завдання по лісогосподарській діяльності виконані в повному обсязі. Зокрема, відтворення лісів проведено на площі 1540 га (130% до плану). Посіяно 12 га лісових розсадників. Доповнено лісових культур та захисних насаджень на площі 2713 га, проведено догляд на площі 8229 га. Заготовлено 41755 кг насіння лісових порід. Вирощено 16683 тис.шт. стандартного садивного матеріалу. Створено 28 га плантацій новорічних ялин. Підготовлено 436 га. грунту під лісові культури 2014 року.

Також, у своїй доповіді Євген Фролов відмітив, що 2013 році підприємствами області виконані всі планові завдання по рубках, пов’язаних з веденням лісового господарства. Від усіх видів рубок лісгоспами заготовлено 760,2 тис.м3 деревини. Лісосічний фонд освоєно на 85%. В цілому по управлінню збільшено заготівлю деревини на 23,6 тис.м3, або на 3%.

Поряд з цим, підприємства реалізували продукції на суму 351,7 млн. грн., цей показник зріс порівняно з минулим роком на 13,5 млн. грн., або 4 %. Всі без винятку господарства забезпечили збільшення обсягу реалізованої продукції до показника минулого року. Найбільші темпи приросту реалізації продукції в Лебединському, Роменському, С-Будському, Шосткинському лісгоспах.

Всього за 2013 рік реалізовано 661,8 тис.м3 деревини в круглому вигляді на суму 286,5 млн.грн. Середня реалізаційна ціна 1м3 знеособленої деревини складає 433 грн., що на 18 грн. більше відповідного показника минулого року.

Обсяг реалізації продукції на одного штатного працюючого склав 135,9 тис.грн. і зріс у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 8,7 тис.грн. грн., або на 7%.

Найвищу продуктивність праці продемонстрували у Свеському (177,8 тис.грн.), С-Будському (170 тис.грн.), Лебединському (155,2 тис.грн.), Кролевецькому (147,3 тис.грн.), Шосткинському (141,5 тис.грн.) і Конотопському (141 тис.грн.) лісгоспах.

Середньооблікова чисельність штатних працівників за 2013 рік склала 2588 осібб і зменшилась в порівнянні з минулим роком на 70 осіб, або на 2,6%. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників склала 3088 грн. і зросла порівняно з 2012 роком на 29 грн., або 1%.

Підводячи підсумок розгляду даного питання, начальник управління звернув увагу керівників лісогоподарських підприємств галузі на неухильний чіткий контроль доходів та витрат підприємств.

По другому питанню «Про стан роботи з технічного захисту інформації в Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства» слухали головного спеціаліста відділу маркетингу та фінансів Олександра Фролова.

Третє питання «Про підготовку Концепції Державної цільової програми розвитку лісового господарства України на період з 2016 по 2025 роки» довів до відома присутніх начальник відділу лісового господарства Анатолій Омельченко.

В завершенні зібрання начальник управління націлив керівників лісогосподарських підприємств на плідну роботу у поточному році: «В цьому році ми маємо сконцентрувати свої зусилля на продовження роботи, спрямованої на удосконалення сталого ведення лісового господарства та ефективного використання природних ресурсів. Це головне завдання, яке на сьогодні ставить перед нами наша Держава, і ми маємо забезпечити його виконання на 100 %».

Прес-служба Сумського ОУЛМГ