Щорічні тренування по реагуванню на виникнення лісових пожеж

   Днями, краснопільські лісівники відпрацьовували вміння оперативно реагувати на виникнення лісової пожежі. 23 квітня були проведені спільні тренування з 11 ДПРЧ Управління ДСНС України в Сумській області.

   «У ході проведеного тренування була перевірена боєготовність пожежних підрозділів, укомплектованість майном, злагодженість дій. Перевірені засоби пожежогасіння та місця забору води, також були відпрацьовані практичні дії по ліквідації лісової пожежі».

   Тренування проводились відповідно до рішення Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 02.04.2021 року та Плану заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь на території Краснопільської селищної ради у пожежо-небезпечний період 2021 року.

   Проведеному заходу передувала перевірка готовності Краснопільського лісгоспу до пожежонебезпечного періоду», проведена представниками головного управління ДСНС в Сумській області та Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

  • «У лісгоспі розроблений та затверджений мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж. Розроблений план профілактичних та попереджувальних заходів по зниженню небезпеки виникнення лісових пожеж. Лісництвам доведені плани протипожежного облаштування мінсмугами та доглядів за ними».
  • Поряд з цим, підприємство має лісову пожежну станцію (ЛПС), яка розташована у центральній садибі лісгоспу. ЛПС укомплектована пожежним автомобілем АЦ-40 на базі ЗІЛ-130. На протипожежний період за станцією додатково закріплюється автотракторна техніка з грунтообробним знаряддям. У кожному лісництві зосереджені пункти пожежного інвентарю, укомплектовані як і ЛПС ручним інструментом (лопатами, сокирами, граблями, ранцевими обприскувачами та ін.) та мають додатково мотопомпи з пожежними цистернами. Перекриті позапланові лісові дороги шлагбаумами.

   Для спостереження за пожежною безпекою лісгосп має щоглу, обладнану телевізійною системою спостереження (ТСС), радіус дії якої досягає 15 км. З 1 квітня чергування у лісопожежній станції проводиться цілодобово.

Прес-служба ДП «Краснопільський лісгосп»