Відкриття сезону полювання 2021-2022 років на хутрових та копитних мисливських тварин.

  До Уваги Мисливців!!!! Вже 6 листопада 2021 року в мисливських угіддях ДП «Краснопільського лісового господарства» стартує відкриття сезону полювання на хутрових звірів, та індивідуального колективного, облавного полювання на копитних.

  Беручи до уваги післясезонний облік зайців та зважаючи на значну кількість мисливців області, а також враховуючи пропускну спроможність мисливських угідь, користувачами прийнято рішення, що на зайця русака полювання буде проводитись тільки у суботу та неділю. Денна норма відстрілу одним мисливцем – 1 заєць русак. Норми відстрілу лисиці, єнотовидного собаки та вовка – не нормовано. Сезон полювання на зайця русака триватиме до 31 січня 2022 року.

Полювання на копитних буде проводитися:

– Індивідуальне з 1серпня 2021 року  по 31 січня 2022 року;

– Облавне з 6 листопада 2021 року по 31 грудня 2021 року.

– Колективне з 6 листопада 2021 року по 31 січня 2022 року.

  Днями полювання – при індивідуальному полюванні – можуть бути усі дні тижня, при колективному та облавному – тільки субота та неділя.

  Принагідно  ДП «Краснопільське лісове господарство» рекомендує мисливцям, які ще не встигли обміняти контрольні картки, поспішити із цим завданням.

Нагадуємо також перелік документів, які дають право на проведення полювання: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, путівка чи відстрільна картка мисливського господарства, дозвіл на діагностичний або селекційний відстріл тощо). Відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час проведення полювання.Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

  Відповідно статті 34 ЗУ “Про мисливське господарство та полювання”, а саме:

  • “Виявлені в мисливських угіддях без нагляду породисті собаки відловлюються, про що письмово повідомляються районні та обласні організації, які провадять реєстрацію відповідних порід собак. Безпородні собаки можуть бути відстріляні.
  • Відловлені собаки залишаються у користувача мисливських угідь, де вони були відловлені, або в особи, яка їх відловила та утримує. Власники собак зобов’язані відшкодовувати витрати на тимчасове утримання собак.
  • Власники собак, які допустили їх у мисливські угіддя без нагляду, несуть відповідальність як порушники правил полювання і відшкодовують користувачу мисливських угідь заподіяні при цьому збитки.

 На собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів, які використовуються для польових випробувань або полювання, власник повинен мати паспорт.”,необхідно првести слідуючи заходи:

1) користувачам мисливських угідь необхідно провести облік собак ,які будуть використовуватись мисливцями для полювання в їхніх угіддях.

2) Недопускати до полювання собак без відповідних документів (ветеринарний паспорт не являється документом на право полювання).

3) користувачам мисливських угідь ознайомити мисливців з вимогами статті 34 ЗУ “Про мисливське господарство та полювання”.

  Мисливцям які планують полювати в мисливських угіддях ДП «Краснопільське лісове господарство» необхідно придбати відстрілочну картку за попереднім платіжним дорученням (за адресою: с.м.т. Краснопілля вул. Калініна 6., Краснопільське лісництво) для здійснення законного полювання в даних мисливських угіддях. Відстрільні картки лімітовані.

  Зазначимо також, що з початку відкриття сезону на пернатих (7 серпня 2021 року) працівниками єгерської служби, державної лісової охорони та груп оперативного реагування у мисливських угіддях ведеться посилена охорона. Цього року у мисливських угіддях  ДП «Краснопільського лісового господарства» вже складено 17 протоколів про порушення правил полювання. Переважна кількість із них – за неналежно оформлені документи.

  Бажаємо усім мисливцям області ніколи не потрапляти до цього переліку.

  Подбайте завчасно, щоб сезон полювання залишив у вас лише гарні враження.

  Просимо і пересічних громадян, які відвідують ліс, пам’ятати, що субота та неділя – дні полювання, бути обережними, уникати перебування в мисливських угіддях, де проводиться полювання щоб не наражати себе на небезпеку.

Прес-служба ДП «Краснопільського лісгоспу»