З нагоди святкування Міжнародного дня лісів

  З нагоди святкування Міжнародного дня лісів працівники ДП Краснопільське лісове господарство відвідали своїх колег зі шкільного лісництва «Дружба», керівником якого вже багато років є Дробязко Наталія Павлівна. Було проведено відкритий урок присвячений тематиці цього заходу, де учням лісівники розповіли про цікаві особливості дерев та кущів: чому тремтить осика та яке дерево не гниє у воді, чим корисний ялівець та яка користь від берези, кого називають північним білим кедром та яке дерево замінює ладан…

  А школярі влаштували ще й справжнє свято – День прильоту птахів, з концертом, віршами та виставою.

  Дітям розповіли багато цікавих особливостей щодо зеленого скарбу землі. Зокрема, вони дізналися, що ліси Землі займають цілу третину всієї нашої планети. Вони виконують життєво важливі екосистемні функції, а також є будинком і джерелом засобів для існування безлічі людей. Згідно даних сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів, які невід’ємно пов’язали свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу.

  Розуміючи величезне значення лісів, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Цей день відзначають в усіх країнах світу, бо проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань всієї планети. В Північній півкулі свято проводиться у день весняного рівнодення, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.

  Лісівники розповіли про історію започаткування такої гарної традиції святкування Дня лісу. А вперше виникла вона у США, і засновником був Стерлінг Мортон, пізніше зайнявший посаду міністра землеробства. Він перейняв цей звичай від племені ацтеків, які висаджували дерева в день народження своїх дітей. У 1874 році, у перший день лісу у США було посаджено більше 12 млн. дерев. Звичай прижився і отримав законодавчу основу, а серед школярів навіть був організований Союз збереження дерев.

  Вперше, на території України це свято провели у Харкові 16 квітня 1898 року з ініціативи Південно-Російського суспільства акліматизації. Свято отримало широку підтримку, була задіяна велика кількість людей і висаджено тисячі дерев. Було організована святкова хода, потім спортивні розваги і безкоштовні солодощі та закуска яку доставили на 27 підводах!!! Харківський приклад отримав величезний резонанс. У 1902 році свято лісонасаджень проводився вже у 40 містах Росії.

  Свято вдалося. Школярі подарували виготовлені шпаківні, а лісівники щиро подякували їм за суттєву допомогу його величності лісу, та як знак подяки вручили грамоту та грошову премію.

 

Прес-служба ДП “Краснопільський лісгосп”