Запитували? Відповідаємо! Манна небесна.

   Дві групи гостей, з м.Одеси та м.Суми затіяли жваву суперечку навколо однієї з рослин у парку Великобобрицького лісництва. Гості з півдня доводили, що цей кущ зветься гребенщик, і це одна з найкращих лікарських рослин,  інші називали його бісерник, та вважали, що чіпати цю рослинку не можна. Відламавши гілку (що робити вкрай небажано!!!) відвідувачі завітали вже у контору лісництва за «арбітражем»…

  Так відбулося повторе знайомство з однією цікавою рослиною, наукова назва якої – тамарикс. Це невелике деревце справді має багато назв – калмицький ладан, бісерник, боже дерево, гребенщик, та … манна небесна.

  Рослина налічує понад 75 різновидів та поширена від Європи до Індії.  Гарно виглядає під час цвітіння, а багаточисельні рожеві або білі бутони нагадують дрібні намистинки, за що тамарикс і отримав назву бісерник. Може сягати 4 м висоти. На розсаднику гарно розмножується за допомогою зеленого живцювання, вкорінені малюки дають гарний приріст.  Дуже невибаглива рослина! Майже не потребує догляду, але бісерник схильний до загущення, тому крону варто проріджувати час від часу.

  Тамарикс справжній цілитель. Кора та листя мають в’яжучу, протизапальну, потогінну та сечогінну дію. Настій з квіток п’ють при розладах травлення, а відваром гілок лікують ревматизм.

  Чому манна небесна? Одна з назв тамарикса – Боже дерево.  Є декілька теорій про те, чим насправді була знаменита манна небесна. І одна з них каже, що манна, це загустівші краплини сока дивовижної рослини під назвою тамарикс. Ця солодка рідина може швидко загустівати при нічній прохолоді, утворюючи своєрідну манну крупу. Отакий він, тамарикс.

Прес-служба ДП «Краснопільське лісове господарство»