Запитували? Відповідаємо!

  З початком літа багаточисельні екскурсії почали відвідувати Великобобрицьке лісництво ДП «Краснопільське лісове господарство». Так, світ природи завжди зачаровував людей і примушував їх по іншому відноситись до навколишнього світу. Більше 100 видів рослин у парку, неповторна краса та історія кожного дерева… Безліч питань…

  Слушні нарікання на те, що мало цікавої інформації. Отже, по Вашим проханням на сторінках лісгоспу ми почнемо давати відповіді на питання, які найчастіше ставлять дітлахи та дорослі перебуваючи у лісі. Почнемо?

  1.  Чому жовті калюжі? – з певним острахом запитує майже кожен відвідувач. Відповідь дуже проста – квітують хвойні рослини. Прямі підрахунки вчених довели, що 30 річна гілка        сосни може виробити близько 300 мільйонів !!! зернят пилку, які за допомогою вітру поширюються на значну територію. Саме тому у травні – червні, після рясних дощів дуже        часто можна побачити на калюжах характерні жовті плями. До речі, як унікальний дар природи, пилок сосни знайшов широке застосування у медицині, до того ж не викликає алергії.
  2. Чому так багато метеликів? – цікавляться дітлахи, яким прямо на носа сідають граціозні створіння. Німці називають його лисичкою а у нас він отримав назву сонцевик будяковий, репейница, чортополохівка. Це мігруючий вид метеликів який, як правило, прилітає до нас з Пд-Зх Європи. Вчені стверджують, що під час міграціі швидкість переміщення може сягати до 500 км за добу. Його гусінь живиться листям будяків, лопуха, кропиви, а також листям сої та соняшника, що робить з нього потенційного шкідника. Протягом літа метелики дадуть кілька генерацій і в останні теплі дні знову полетять на південь. До речі, зміна клімату і причини, спровоковані діяльністю людини дають підстави замислитись над нашим подальшим екологічним майбутнім.
  3. Чому з’явилося багато змій? Активність змій має цілком природнє пояснення – це волога і тепла весна плюс наявність їжі. У наших лісах найпоширеніші 3 види – мідянка, вуж та гадюка, дуже рідко на галявинах можна зустріти полоза. Є ще веретенця або гладун, її часто плутають зі змією але насправді – це вид безногих ящірок, вона трапляється найчастіше. Загрозу для людини являє лише гадюка, інші змії не отруйні. Степова гадюка зустрічається не часто, вона такого сірого кольору з характерними ромбами, у нас же найчастіше можна побачити гадюку Нікольського, характерного чорного кольору. Хоча люди часто вбивають все що повзає не розбираючись.
  4. Що робити, якщо змії приповзають на подвір’я і там живуть? Є дуже прості рекомендації – Територія вашої садиби повинна бути без зайвого мотлоху, траву слід обов’язково викошувати. Бо змії можуть бути лише у місцях, де у них є, перше – зручний прихисток, і друге – якщо є їжа – дрібні гризуни, комахи… люди як харчовий об’єкт змій не цікавлять. Тож інколи достатньо просто потруїти мишей та щурів.

  І при спілкуванні з людьми дуже чітко постає питання вже у лісівників. Воно просте – А де проблема? І відповідь тут очевидна. Ми перестали навчати людей, особливо дітей, поводженню на природі. Більшість стали боятися змій, навколишнього світу. Витратьте годину свого «безцінного» часу і поясніть дитині, де можна частіш за все зустріти змію, та поведінку при зустрічі зі змією. Покажіть їм в інтернеті мідянку вужа та гадюку. Навчіть відрізняти невинну веретенцю і справжню змію. Розкажіть, що робити при зустрічі з шершнем та якщо помітили кліща. Покажіть деревій та подорожник, і на забутьте про небезпечні цикуту та борщівник… І найголовніше, не боятися а пізнавати цей дивовижний світ!

 

Прес-служба ДП «Краснопільське лісове господарство»